Bob Marley 74


Bob Marley 74

Bob Marley 74

mapa není k dispozici

DATUM | ČAS
08. února
21:00

MÍSTO KONÁNÍ
Žižkovšiška

KATEGORIE

VSTUPNÉ
100 Kč / 150 Kč

FB UDÁLOST
https://www.facebook.com/events/223734035243420/


🕒 Door opening 20h00
ENTRY – 100kč Members & Students. 150kč Non MembersOne love one night… reggae, dancehall, ska, rocksteady, soca, dub
w/ the SWAMP SAFARI SOUNDSYSTEM…. PARTY TIME ))
As part of our Bob’s Birthday celebrations we bring you the biggest, longest, smoothest CzechoJamacian Dj’s & MC’s .. it’s a dreadlock hoilday !!!⤷ CZ
Kaya (Žižkov) a Vincent (Jamajka) se poprvé setkali v červnu 1989 na Open Air Reggae Festu v Lesním divadle v Řevnicích nedaleko Prahy. V té době ani jeden z nich nebyl DJ a pravděpodobně ani jeden z nich netušil jak to jednou dopadne. Kaya byl zpěvákem reggae a ska kapely AMARILLO a Vincent, čerstvě přijatý student ČVUT, byl moderátorem (MC) festivalu.
Krátce po té Vincent nastoupil ke skupině ŠVIHADLO, ve které působí dodnes a společně s dalším, dnes už bývalým, členem Švihadla Jirkou Šimsou (dnes Milec čaje ), začali pražskému publiku předvádět pravou jamajskou diskotéku. Šimsa coby SELECTOR pouštěl desky a DJ Vincent pouštěnou hudbu „řádně“ komentoval. Mimochodem, Jirka Šimsa a Tomáš Toula (DJ DOUBLE T) jsou historicky prvními českými pouštěči reggae.Tady si dovolím odbočku. Na rozdíl od u nás ustálených pojmů převzatých z hip hopu, na Jamajce je SELECTOR ten, který vybírá hudbu, a kterému se u nás říká DJ a DJ je ten, kterému se u nás říká MC a MC je ten, který uvádí na pódium jednotlivé učinkující. Trochu zmatek, že. No nic, konec odbočky.

Reggae diskotéky se na přelomu let 1989 a 1990 přesunuly z KD Spořilov do D klubu na Vinohradech. Se vznikem občanského sdružení Reggae klub se zvýšila četnost parties a na scéně se objevili noví selektoři, jejichž jména vám snad něco řeknou: Martin Tankwey (BABALET), Bourama Badji (BABALET, HYPNOTIX), Jirka Charypar (BABALET, ŠVIHADLO), Strýček Míša (RADIO 1) a v neposlední řadě i DJ Kaya (RADIO 1), nyní již bez Amarilla, které skončilo kdesi v propadlišti dějin.

Kaya s Vincentem se potkávali v různých klubech a na různých pódiích a několik let si víceméně konkurovali. Vše se změnilo v lednu 1998, kdy Kaya pozval Vincenta jako stálého hosta do svých rezidentních čtvrtečních nocí v klubu SWAMP na Smíchově. Přibližně po roce společného hraní začali používat název Jamaica Swamp Safari Sound System pro akce mimo klub Swamp, a to především proto, aby upozornili své fanoušky na to, že hrají taky někde jinde, ale že jsou to stále jedni a titíž DJs (tedy vlasně Selectors ).

Název sound systemu je odvozen od jména již zmíněného klubu Swamp (btw dnes se jmenuje Le Mirage – Újezd), ale zároveň také od jamajské aligátoří zoo, která je k vidění i v jednom z filmů s Jamesem Bondem (tuším, že je to Žít a nechat zemřít), a která se jmenuje Swaby’s Jamaica Swamp Safari. Najdete ji mezi Ocho Rios a Montego Bay (Kaya jel několikrát kolem, no, Vincent vlastně taky ). Zkrácení názvu na SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM přišlo tak nějak časem samo.

V té době členy SWAMP SAFARI CREW byli Kaya, Vincent (kromě Švihadla je ještě také členem skupiny Dub-O-Net), již delší dobu nehrající Mighty RD a speciální hosté: z Mnichova Jah T, původem z Mali DJ Ama a.k.a 12Play, další mnichovskou akvizicí je DJ Woodie. Kromě toho pod záštitou Vincenta a Kayi vznikla někdy kolem roku 2000 skupina selektorů SWAMP SAFARI FAMILY, něco jako hokejová farma. Členy byli dámy Martina (posléze řádná členka SSSS, ale teď již delší dobu nepouští) a Kordula (ta už taky nehraje) a DJ K-Kamil (momentálně žije převážně v Ústí nad Labem a je znám spíš pod jménem Gunnie a hlavně jako bubeník). Čas od času je můžete potkat nejen na akcích SWAMP SAFARI. V prvních letech nového milénia na větších parties doplňovali SWAMP SAFARI ještě tanečnice Jana a Tereza a tanečník Eda a nepostradatelným členem SWAMP SAFARI CREW byl též řidič, logistik a dnes už zcela rovnoprávný selector Hroutil.

Od roku 2005 vystupuje Swamp Safari Crew ve složení: Kaya, Vincent, Hroutil a Hopi

Jsme pyšní na to, že jsme vystupovali i s reggae hvězdami nejvyšší světové kategorie, jako např. Burning Spear, Black Uhuru, Luciano, Mad Professor, Bushman, Anthony B., Derrick Morgan, Horace Andy ……

Band Members
DJ Kaya (Radio 1, CZ)
Selecta Hroutil (Rudeboy Nr. 1, CZ)
DJ Vincent (ex Svihadlo, ex Dub.O.Net, JA)

LINKS
https://www.facebook.com/swampsafari/