Sbohem, Naftaři

Tak jsme v Naftařovi definitivně skončili….

1. prosince 2004 jsme, víceméně náhodně, s Vincentem zahráli na Opening Party týhle docela pěkný hospůdky. Slovo dalo slovo, udělali jsme i Silvestra 2004 a od ledna 2005 jsme začli hrát pravidelně.

Vzhledem k tomu, že Naftaře provozuje polovina majitelů kdysi věhlasné Stromovky Music Garden (kde jsme prožili příjemné 2 sezony), tedy agentura N.S.E.F. Lukáše Fouska, tak jsme do toho šli naplno.

Vedlejším efektem bylo, to, že s námi více méně přestala spolupracovat druhá polovina majitelů kdysi věhlasné Stromovky, agentura InPromotion Pavla Kloupara. Stačí si porovnat naše aktivity na SázavaFestu .

Aparát byl sice Made in doma, ale hráli jsme v největší místnosti a Naftař se pozvolna vylepšoval, postupně přibyl dallasovský salonek, ropovod Jůving Oil, komixové obrázky a další vychytávky.

Akorát kvůli stížnostem nájemníků a sousedů ohledně hluku, jsme se museli přestěhovat do menší místnosti. Naftař přidal projektor a my jsme mohli lidem pouštět naše oblíbené jamajské filmy.

S příslibem rozšíření (resp. prohloubení) Naftaře jsme se na chvíli kvůli dalším stížnostem na hluk přestěhovali pod schody do vstupního vestibulu. Prostor to byl zcela nevhodný (dalo by se dokonce říct, že to bylo pod naši úroveň, ale my jsme stále doufali ve zlepšení). Ta chvíle se protáhla na rok a kousek… Naftař v té době začal spíš upadat, než se rozvíjet, už jsme ani nezvali na naše akce kamarády a známé, protože jsme se za tenhle prostor pomalu začli stydět…. A taky jsme pomalu začali myslet na ústup. Už ani nevim, proč jsme tam zůstavali dál, jestli to byla nostalgie, důvěra, že všechny sliby majitelů budou splněny nebo jenom lenost, či neschopnost hledat si nové místo. Pravděpodobně šlo o kombinaci všeho .

Neznám přesně vazby v N.S.E.F., ale fakt je ten, že po pár personálních změnách se najednou začlo něco dít a spodní prostor vzniknul. Tady se časem ukázala největší slabina majitelů, totiž skvělej nápad, který se začne realizovat, ale pak už se nedotáhne do konce, protože to samo zatim „nějak“ funguje.

N.S.E.F. časem (tušim, že na konci roku 2005) koupili i klub Matrix se snahou udělat z techno díry něco jako býval RC Bunkr. Taky nám tam nabídli hraní. Zkoušeli jsme to rozjet od ledna do června 2006 a nepovedlo se….  možná je to tím, že umíme líp hrát než organizovat propagaci…. a o nejaké podpoře od majitelů se nám mohlo akorát zdát. Prostě kromě pár dobrých akcí jako Andělský víkend nebo párty s Aleshem One, který udělal sqělý letáky, moc lidí nechodilo.

A pravděpodobně i Naftař pokulhává právě kvůli tomu, že se N.S.E.F. soustředila na Matrix. Btw už jsem v Matrixu dýl jak rok nebyl, takže ani netušim, jak to tam teď vypadá, jaký akce se tam konaj a jak je to s návštěvností…

Nicméně, abych to shrnul, za ty 3 roky jsme v Naftařovi prožili mnohé a některý akce byly fakt dobrý, ale nic netrvá věčně a já si myslim, že lepší než do nekonečna prodlužovat agonii, je lepší skončit hned.

Neodcházíme s pocitem nepřátelství, možná spíš s pocitem zklamání, že podnik nedaleko od stanice metra nedokázal využít svého potenciálu a žije už pouze z podstaty. Upřimně řečeno, nevim, co tam návštěvníky ještě táhne.

Trochu jsem se bál melancholických pocitů při našem posledním hraní, kupodivu se tam sešlo pár pozitivně naladěných lidí a chvílemi byla atmosféra opravdu vynikající (btw akorát, když jsem pouštěl, tak jsem zapoměl fotit, takže ve fotogalerii je jenom pár žánrových momentek).  Nicméně, závěrečná licitace o honorář mě vrátila zpátky na zem. Jménem Swamp Safari můžu říct, že jsme rádi, že jsme v Naftařovi mohli hrát a taky že jsme rádi, že už tam hrát nebudem!!! Prostě, díky, bylo to krásné a bylo toho dost!!!!

P.S. Nový „domov“ jsme našli v Žižkovské tančírně, Roháčova 3, Praha 3, kde nás najdete každý pátek od 21:00 hod. Je to klubík malý, ale čistý, příjemný, s dobrým aparátem a příjemným personálem.  Přijďte si nás tam někdy prohlídnout Kaya