Poslední Jamaican Connection ve Stromovce, aneb ska, dub, reggae

tak jsem zase objevil něco od nikotýn crew 😉


KDO: Nikoteen, Štěpka, Anita, Saša, Maruška+Hedvika+Jana+Ondra, Andrea a další nadcházející druhácí a třeťácí, Káťa P. a tak.
KDE: Ve Stromovce Music Garden
KDY: 29.8.2004


V jednu dorážíme do přístavu, dostáváme razítka a usedáme ke stolu nejblíže k pódiu. Vokokos. Pravda, chvilku jim trvalo, než rozestavili všechnu aparaturu a docílili uspokojivého ozvučení,  ale jsou tady a se stejně radostným nádechem jako minule na Trutnově rozjíždí svoje českoanglické reggae, v pohodě a rytmicky. Škoda jen, že je  zařadili hned na začátek, protože publikum je zatím nepočetné a nesmělé, takže na obvyklém tanečním prostoru pod scénou je mrtvo, ač se snaží, seč to jde. Ani my se jaksi neodvažujeme ve svém počtu zvednout zadky, a tak se na Vokokos tentokrát sedí.
Po skončení jejich performance následuje úmorná pauza, než se připraví další band; zakupujeme neodmyslitelný tekutý chléb a setkáváme se s první příznivkyní Chancers z naší školy, Andreou.
Dub-O-Net není zrovna nikoteenský šálek kávy a dubové pohupování nás brzy omrzí, ještě víc se začínáme těšit na (pro tuto stránku už téměř legendární)  Chancers. Konečně se dostavuje Maruška se třemi kamarády z Počernic a samozřejmě banda z naší školy. A Chancers skutečně přijdou, ve známém složení a s víceméně známým repertoárem, asi v polovině jejich představení si uvědomím, co obnáší hudební orgasmus. Po prvním přídavku přijde ještě druhý, vždy napjatě očekávané Rudie can´t fail. Chancers odcházejí a spouští se liják. A kroupy. Na Tleskače máme pod pódiem bazének.
Přesto se i nadále dravě tancuje, skáče i poguje, sandály, glády ani conzervy nejsou ze soli. Jak jinak, vždyť Tleskači jsou zase skvělí, jejich představení pomalu směřuje k divadlu, a to kvalitnímu.
Večer postupuje, odchází Maruška, poté Anita se Sašou, přichází Babylon Station s divokým rapováním, složení publika pod  pódiem se obměňuje. Málem bychom odešly, ale pouštíme se do přátelského hovoru se zpěvákem Chancers Stephenem a nakonec s pocitem uspokojení a nevěřícným pobavením nad Simonovým koketováním s jistou bývalou spolužačkou opouštíme pole krátce po desáté, kdy žezlo přebírají Swamp Safari.
teena


Tak tuhle poslední akci ve Stromovce jsem si fakt užila, už kvůli tomu, že nějakej koumák se to tam rozhodl zavřít. Když jsme ve složení Nikoteen crew, sestra Šťěpka, Anita a Saša dorazily na místo, tak se moc lidu ještě neukázalo, takže se na naše oblíbené Vokokosy ještě netančilo, ale Vokokosáci nebyli nevděční, protože tam seděli až do konce.
Po nich přišla Andrea a nastoupili Dub-O-Net, z jejichž názvu asi neuhádnete co hrajou, žejo. No, na můj vkus to bylo moc tlusté, jako zvuk. Znělo to asi jako když taháte měkej karamel, a on se furt táhne dál…
Takže po nic dorazila početná parta z naší školy, a hlavně Maruška se skauty a brzy nastoupili Chancers, což byl opravdu perfektní koncert, kde jsem si krásně zatancovala. Nadšené publikum si tuto česko-britskou partičku vytleskalo přídavek a dočkala jsem se úryvku z Dead Kennedys a hlavně Rudie Can’t Fail od mých oblíbených Clash, takže jsem si halasně prozpěvovala se Simonem a Stephenem, tedy zpěváky Chancers. Potom se roztrhla nebesa a tak parádně chcalo, že jsme na Tleskačích posílali dupajícími botami mohutné proudy vody do vzduchu. Na konci Tleskačů si pár lidí zaskákalo z podia do publika. Pak nás značná část lidu opustila, takže přišli o bezvedný pokec s nám známým Stephenem z Chancers (není důležité odkaď ho známe, ale všichni co tohle čtete, jetli to vůbec někdo čte, to stejně víte, tak nevim co řešíme), a tak jsme se poučili o skinheadech i rastafariánech. Kapelka Babylon Station nás ale moc nenadchla. O to horší bylo, když Káťa aka Kachna přivedla opilého Simona z Chancers, který nám začal dělat neslušné návrhy, takže jsme raději zvolily variantu vzít nohy na ramena. A tím skončila naše poslední návštěva Stromovky.
~Nika